DDS Liběchov

Odstávka telefonu hlavní služby

02.10.2023

Telefon hlavní služby bude do 3.10. mimo provoz do 10:00. Prosíme, volejte na náhradní číslo 601385560.

Děkujeme za pochopení.


Prázdninový pobyt Vrchlabí

31.07.2023

Od posledního července jsme strávili 5 dní na prázdninovém pobytu ve Vrchlabí, kde jsme měli k dispozici internát DDŠ. Odsud jsme podnikali nejrůznější výlety; kromě okolí Vrchlabí jsme např. navštívili akvapark ve Špindlerově mlýně, nebo blízké Bozkovské jeskyně. Program jsme upravovali vzhledem ke špatnému počasí, často jsme hráli stolní hry, promítali film, nebo pokud to déšť dovolil sportovali v areálu DDŠ. Všichni se aktivně zapojovali do vaření, po celou dobu panovala dobrá nálada. Děkujeme DDŠ Vrchlabí za poskytnutí zázemí a těšíme se na další pobyt!


Prázdninový pobyt Místo

17.07.2023

Ještě v pondělí jsme stihli navštivit zříceninu hradu Hasištejn. Druhý den pro krásné počasí jsme využili ke koupání a vodním hrátkám Kamencové jezero v Chomutově. Středa se linula v klidovém režimu. Po obědě jsme prošli park a jeho zákoutí v Klášterci na Ohří. Za to čtvrtek byl ryze turistický. Pěšky jsme vystoupali na rozhlednu Málkov (Skřivánčí vrch). Celá trasa byla dlouhá 14km.  Děti si nejen opékaly buřty, ale i vařily na ohni kotlíkový guláš. Prázdninový pobyt se vyvedl. 


Letní olympiáda dívek

25.06.2023

Jedná se o celorepublikovou sportovní akci, kde dívky soutěžily v lehkoatletických disciplínách: plavání, stolním tenisu a vybíjené, která se letos konala 22.5. Olympiáda se dívkám vydařila nad naše očekávání, získaly celkem 10 medailí  - 6 zlatých, 2 stříbrné a 2 bronzové. V celkovém hodnocení jsme se umístili na 2. místě v těsném závěsu za domácím Hamrem. Olympiády se zúčastnilo 8 výprav z celé ČR. Chování všech dívek bylo po celou dobu naprosto vzorné, děvčata bojovala s velkým nasazením a zaujetím. Ve výpravě byla po celou dobu velice pozitivní nálada. Všem dívkám vyslovujeme velikou pochvalu za vzornou reprezentaci našeho zařízení.

 


Decathlon

15.06.2023

Chlapci si ve spolupráci s firmou Decathlon, která pomáhá pro naše děti připravovat sportovní činnosti, vyzkoušeli nové možnosti sportování. Potrénovali s zapůjčenými pomůckami. Na závěr pro ně bylo připraveno malé občerstvení a společné posezení.Chválím všechny děti za sportovní chování.


Ozdravný pobyt dívek Macocha-Jedovnice

12.06.2023

Začátkem tohoto týdne jsme vyrazili na ozdravný pobyt na Macochu. Užili jsme si nádherné počasí i prostředí, ale také spoustu legrace. Vrátili jsme se odpočatí a plní nových zážitků.


Letní olympiáda chlapců

04.06.2023

Tato letošní vrcholná sportovní akce se našim chlapcům vůbec až na malé vyjímky nepovedla. Někteří jedinci se po prvním nezdaru odmítali dále účastnit některých disciplin, sportovní nadšení a odhodlání bylo mizivé. Vyjímkou byly výkony pár chlapců, kteří se velice snažili a získali pro naše zařízení jediné dvě medaile - bronzové . za 60m žáků a krosový běh žactva.
Z celkových 13.zařízení jsme obsadili poslední místo.


Dětský den Liběchov

03.06.2023

Děti se v maskách zvířátek zúčastnili dětského dne města Liběchov. Za úkol dostali stanoviště, kde soutěžící děti chodili na plastových kelímkách na gumě nebo chůdách. Naše děti se svého úkolu zhostili bravůrně. Byli empatičtí, vstřícní a pokorný. Dětem pomáhali, ukazovali. Chválím!!!


Oslava narozenin

03.06.2023

Dívky dopoledne upekly krtkův dort, který daly chladit. Večer proběhla oslava s kmenovými vychovateli a ostatními děvčaty. Nechyběl ani přípitek.


Bílé skály

26.05.2023

Dali jsme si brigádu při čištění trampské osady a rovnou si i vyzkoušeli naše tábornické dovednosti. Po práci jsme si vychutnali pohodovou jarní atmosféru a opékání buřtů.


Nácvik plaveckých stylů na letní olympijské hry

18.05.2023

Už od února jsme se s našimi dětmi připravovali na letní olympijské hry. Děti pravidelně navštěvovaly krytý bazén na Mělníku, kde se začaly objevovat nové talenty. Vkládáme do nich naši důvědu a věříme, že se naše vynaložené úsilí zúročí.


Pohodový víkend

06.05.2023

O vikendu 6.-7. kvetna jsme v arealu DDS opekli spekacky. Uzili jsme si fajn spolecny den a nacerpali energii ze Slunicka. Druhy den jsme vyrazili tuky opet spalit pri cyklovyslapu do Zelcina a zpet, na trase dlouhe temer 40 km.


Honzovy buchty

25.04.2023

Pečení 4.RS na internátu. Dívkám se buchty velice vydařily, všichni jsme si moc pochutnali.


Výlet do botanické zahrady v Teplicích a na Větruši v Ústí nad Labem

25.04.2023

Tento týden v úterý 25.4. jsme podnikli celodenní výlet směr severní Čechy. Cílem byla především botanická zahrada v Teplicích a vzhledem k dostatku času jsme navštívili i naší oblíbenou Větruši. Botanická zahrada ač rozlohou nevelká je opravdu nádherná se spoustou nejen rostlinných ale i živočišných exponátů především pak rybiček všech možných druhů a velikostí. Mezi přejezdem do Ústí jsme zdlábli dobrou sváču, které nám připravily naše kuchařky a pak už hurá na Větruši. Některým se z lanovky doslova točila hlava ale na vše bylo zapomenuto ve známém bludišti. No a pak už nás čekala jen všemi dětmi očekávaná tečka a tou nemohlo být nic jiného, než návštěva Mekáče po cestě domů. Z těchto řádků je asi všem jasné, že to prostě byl fajn strávený den, který si děti ale i my moc užili.


Hasičská zbrojnice Mělník

21.04.2023

S dětmi z DDŠ jsme absolvovali dvě návstěvy HZS Mělník. Hasiči nám ukázali používání hydraulického nářadí pro případ autonehody v praxi, představili svůj vozový park a provedli nás i svým zázemím. Za společně strávený čas děkujeme.


Oslava 15. narozenin

20.04.2023

Oslava skoro !!! dospělosti naší C. Oslava probíhala na obýváku 3.RS,kde si dívky sami připravily pohoštění.Vládla super nálada,hrála hudba ,a z kuchyně dorazil opravdu výborný dort.Vše bylo tak jak si to C. doufám přála.Každý kdo má C. rád,se podílel na oslavě.


Nákup ošacení Mělník

15.04.2023

Pokoupeno oblečení dětí,které jim udělalo velkou radost.Krásné značkové botasky,pěkná trička,šortky a pod.Mám radost,že děti mají radost.Hezky strávený den plný pohody a srandy.


Hoštecká vyhlídka spojená s návštěvou cukrárny

10.04.2023

Vyhlídka spojená s návštěvou cukrárny vždy děvčata potěší. Výlet jsme si užily, přálo nám příjemné počasí. 


Velikonoční beránek

07.04.2023

Dívkám se beránek vyvedl. Pocukrovaný s mašličkou snad vydrží alespoň do večera :)


Taková normální večeře + květinová výzdoba

06.04.2023

Dívky nakoupily trvalky a jarní květiny a osázely truhlíky u vchodu a záhonek u hlavní brány. Dívky si připravily kuřecí řízek s hranolky a dipem. Nic nezbylo


Velikonoční prázdniny

06.04.2023

Velikonocni prazdniny jsme pojali akcne. Ve ctvrtek, 6.4. jsme vyrazili na dalsi vyjezd na kolech, tentokrat jsme sjezdili okoli Libechova, podivali se na Hada a do Jesovic. V patek, 7.4. jsme vystoupali nad Ustek na Kalvarii, odkud byl krasny vyhled do okoli. Vyslap v kopcich meril 9 km. Odmenou nam bylo Tiramisu, ktere jsme si v DDS pripravili.


Sázení květin v domově důchodců Mělník

05.04.2023

Výpomoc v domově důchodců, která ukázala našim děvčatům, že lze i stáří být pěkné a mít kolem sebe vše hezké. Naší pomocí bylo vysázeno spoustu pěkných kytek, které stařečky potěší.


Račice

25.03.2023

Dnes jsme podnikli první letošní výšlap na kolech - z Liběchova k veslařskému kanálu Račice, poté přes Mělník zpět. Celkem jsme ujeli 50 km v krásném jarním počasí.


Volnočasový park Hostín

25.03.2023

Ve volnočasovém parku jsme se prošli podél vodní hráze, bloudili v přírodním bludišti. Součástí je i dětské hřiště, které je vybaveno lanovými prvky, houpačkami, pojízdnou lanovkou, skluzavkou či hrazdami. Vše bylo dostatečně odzkoušeno. 


Nákup ošacení dívek

21.03.2023

Na jarní nákup se dívky vždy těší, bylo nakoupeno spoustu krásného oblečení. Vládla pohoda a krásná nálada. Při příjezdu se dívky chlubily krásným ošacením, které se všem líbilo.


Máslové kuře + bramborová kaše

15.03.2023

Opět jsme se s dívkami vrhly na vaření. Dnes jsme připravily naše oddílové oblíbené jídlo. Byla zábava, dílo se nám vydařilo.


Výletový víkend

11.03.2023

S dětmi jsme naplno využili víkend 11. - 12. března a podnikli jsme hned několik výletů. Začali jsme na Panské skále v Kamenickém Šenově, kde jsme si užili pravé zimní počasí. Pokračovali jsme po stopách filmových pohádek na Dolský mlýn do Jetřichovic. Odtud jsme se přesunuli do bývalého koncentračního tábora u České Kamenice, ke kterému patří bývalá podzemní továrna na výrobu leteckých součástek za dob 2. sv. války. V neděli jsme pak absolvovali těžší a blátivý výstup na hrad Hazbmurk. Víkend jsme strávili aktivním odpočinkem v prima atmosféře.


Úklid kolem DDŠ

01.03.2023

V rámci pracovních činností jsem se s dětmi zaměřila na schody a kolem malé branky.Práce tam bylo dost,od sběru odpadků (oharky cigaret,plechovky od pití a pod.)Dětem se povedlo vše náležitě uklidit,zamést ,posbírat nepořádek.Vše se neslo v duchu ,,ať to tady máme hezké",byla sranda,vládla super nálada.Odměnou nám bylo vše čisté a hezké.Jak řekly děti ,,máme to tu jako ze škatulky".


Hrad Houska

25.02.2023

Společně s chlapci z 1.RS jsme se vydali na výlet na hrad Houska. Sice dosti foukal vítr, ale nás to neodradilo od probádání okolí. Na internát jsme přijeli krásně vyvětraní.


Hokejové utkání Chomutov

20.02.2023

Výlet se vydařil. Chlapci si užili hokejové utkání a jejich chování po celou dobu akce bylo vzorné. Kontaktní informace

Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Liběchov, Rumburská 54

Adresa
Rumburská 54, 277 21 Liběchov

Datová schránka: mm4rqq7
IČO: 49518879

Úřední hodiny podatelny
Po – Pá 8:00 – 12:00 hodin

E-mail: sekretariat@ddslibechov.cz
Telefon: + 420 315 697 110