DDS Liběchov

Letní olympiáda chlapců

03.06.2024

Letošní olympiadu chlapců pořádal Moravský Krumlov. Sportoviště se nacházela v Třebíč, Ivančicích a Moravském Krumlove. Naši kluci se snažili i přesto, ze patřili k nejmladším účastníkům cele olympiady. Chlapcům se podařilo získat několik medaili a to v atletice, plavání a také v cyklistice.


Běh pro HOSPIC Litoměřice

18.05.2024

I přes deštivé počasí všichni zúčastnění projevili nadšení a odhodlání k výbornému výkonu. Na všech byl znát týmový duch a vytrvalost. Děti byly rády, že svým během mohly pomoci nemocným lidem.


Orientační běh Dubá

17.05.2024

Akce se i přes nepříznivé počasí vyvedla. Náš běžec se umístil na krasném 1. místě a i ostatní chlapci podali kvalitní výkony. Jejich vzorné chování během celé akce bylo reprezentativní. 


Domov důchodců Mělník

08.05.2024

Pomoc u babiček a dědečků v domově důchodců na Mělníku.Jsem ráda,že to děti těší a vždycky se tam rádi vracejí.Ale nejlepší na tom je to,že tam jezdí a pracují velmi rádi.


Plavecký nácvik na letní olympiádu chlapců

20.04.2024

Začala příprava na olympiádu dětských domovů.Bylo se poprvé plavat,a časy nejsou vůbec špatné.Jen ať nám to vydrží.


Předání věcí do azylového domu v Lovosicích

19.04.2024

Dnes jsme byli předávat oblečení do azylového domu v Lovosicích. Domov je určen opro matky s dětmi. Vykládání věcí se zúčastnili naši chlapci a maminky ubytované v azylovém domě. V jejich očích bylo vidět nadšení a radost, že budou mít pro své děti, ale i pro sebe oblečení. Na našich chlapcích byla vidět radost z toho, že sami měli možnost pomoci druhým.


ZOO Děčín

16.04.2024

V rámci výletu jsme navštívili ZOO Děčín a s ní související Podmořský svět. Cestou zpět jsme se prošli historickým centrem Litoměřic. Výlet se až na počasí velmi povedl, chlapci ve velké pohodě a zvídaví. Vše jsme stihli a i na zmrzlinu vyšel čas.


Kokořínsko

16.04.2024

Dnešek jsme si zpříjemnili příjemnou procházkou Kokořínskem zakončenou v trampské osadě, kde jsme si opekli buřty. Výlet se vydařil i přes občasný mírný déšť.


FK Neratovice-Byškovice

14.04.2024

Děkujeme tímto fotbalovému klubu Neratovice-Byškovice za krásný dar nového oblečení a bot. Všichni si tak mohli obohatit svůj šatník.


Syslí louka

06.04.2024

Tradičně, jako každé jaro, jsme i letos podnikli návštěvu na oblíbenou lokalitu Radouč u Mladé Boleslavi, kde se nachází syslí rezervace. Děti se zblízka setkaly s těmito malými tvory, všichni se ke zvířatům chovali opatrně a s citem. Těšíme se, až se sem opět vypravíme.


Raná

30.03.2024

Dnešního dne odpoledne se vyjasnilo, proto využito počasí, vyjelo se do obce Raná u Loun, kde se nachází stejnojmenná hora RANÁ vysoká 457 m n m. Jedná se o čedičový troj vrchol. Na menším kopci se nachází národní přírodní rezervace, kde rostou i vzácné rostliny. Zde viděn v rozkvetl i hlaváček jarní. Při příjezdu k hoře nás všechny již z dálky uchvátil pohled nad horu kde se vznášelo čtyřicet paraglidů jen těsně se navzájem vyhýbajících. Dalších asi 15 se jich nacházelo rozesetých na vrcholku hory.  Některé jen těsně míjely vrchol a boky hory. Podívaná byla neskutečná. Rozhled do větší vzdálenosti zhoršoval je písek ze SAHARY. Délka výstupu dva km, převýšení 207 metrů. Výlet se vydařil.


Ladčin pramen

28.03.2024

Dnešní odpoledne jsme strávili na trampské osadě Ladčin pramen v Kokořínsku, kde jsme opékali buřty a každý si mohl vyzkoušet svoje zálesácké dovednosti. Někdo se pustil do přípravy ohniště, někdo se ujmul starosti o sezení a dříví. Na závěr jsme se šli napít vody ze studánky. Sice jsme se vrátili prosmrdění kouřem, výlet jsme si však užili.


Matějská pouť

18.03.2024

Dnes jsme se vypravili udělat si radost na Matějskou pouť. Dívky braly atrakce útokem, den si užily naplno. 


Oslava 11. narozenin!

14.03.2024

Oslava 11. narozenin R., poprvé v našem domově. Každý mu popřál, byl krásný dort. Vládla pohoda, pustily se písničky, bylo fajn. R. se uculoval, dokonce se v den svých narozenin viděl s tátou, což bylo nejvíc.


Výstup na Drábské světničky

10.03.2024

Dnes jsme podnikli výstup na Drábské světničky u Mladé Boleslavi. Sice bylo zataženo, i tak se nám nahoře nabádnul nádherný výhled do okolí. Užili jsme si příjemné jarní počasí, všem se výlet velice líbil.


Otevření nové RS

04.03.2024

Dnes se otevírá nová RS, kde přivízáme naše děti, které se na tento oddíl těší stejně jako jejich kmenoví vychovatelé. Hodně štěstí v nadcházejících měsících i do budoucna!


Oslava narozenin!

01.03.2024

Oslava narozeni a zároveň rozloučení s naším D. a P., jejich odchod na novou RS byl pojat jako malá oslava, kdy i kluci přiznali že se jim bude stýskat. Naštěstí nejdou daleko, jen na novou skupinu, která se právě otevírá. Sice nám bude smutno, ale víme, že u nových vychovatelů jim bude moc dobře.


Pečení na internátu

01.03.2024

Dnes jsme si pro radost připravili sladký koláč, na kterém se podílela celá skupina. Práce nám šla od ruky, velice jsme si pochutnali.


Výroba diamantových obrázků

27.02.2024

Pustili jsme se do výzdoby nové RS, a tak jsme si procvičili jak máme šikovné ruce. Děti vyráběly ,,diamantové´´ obrázky, které se jim velice povedly. Všechny velice chválím.


Návštěva rybárny

26.02.2024

Dnes jsme zamířili na procházku okolím. Šli jsme se podívat k nedaleké rybárně, kde jsme mohli kromě líhní vidět i některá domácí zvířata, jako husy nebo ovce. Proházka byla příjemná. I když bylo zataženo, vzduch už voněl jarem.


Hostín

25.02.2024

Dnes jsme podnikli v rámci metodiky prevence péče o hospodářská zvířata výlet do místní myslivecké obory Hostín. Viděli jsme spoustu lesní zvěře v čase předjaří. Kromě toho jsme se také zastavili na místním volnočasovém hřišti, kde jsme si užili spoustu zábavy.


Výstup na Lovoš

23.02.2024

Chlapci už se od rána připravovali na výlet a dělali vše proto aby se opravdu jelo. Výstup na Lovoš si užili, na vrcholu je čekal bojový úkol , najít malovaný kámen s veverkou za který byla odměna švestkový koláč. Misi me splnili a odměna byla sladká. Těší se na další výlet. Chlapci byli užasní a motivovaní překvapením.


Vrchbělá

19.02.2024

V rámci metodiky prevence jsme dnes navštívili Zoopark ve Vrchbělé, kde jsme si prohlédli různá domácí zvířata. Poté jsme se zastavili na přilehlém hřišti, a ti odvážnější mohli vystoupit i na místní rozhlednu. Těšíme se na další výlet.


Olovnice

17.02.2024

Cílem této akce je získání pozitivního vztahu našich dětí k přírodě a zvířatům, naučit se k nim chovat a získat informace o jejich životě a potřebách.
Výlet se velice vydařil, kluci si mohli pohladit surikaty, morčata, králíky a papoušky.
Chování všech dětí bylo po celou dobu zcela bezproblémové.


Pečení v DDŠ

11.02.2024

Chlapci překvapili svým zájmem a šikovností.
Vše se povedlo a všem chutnalo.


Lívance

10.02.2024

 Kynuté lívance jsou u nás evergreen mezi zákusky oblíbený mezi dětmi i dospělými. Spotřebovali jsme 2l mléka a kilogramu mouky. Všem moc chutnalo.


Výroba valentýnské výzdoby

27.01.2024

Den svatého Valentýna - 14. února svátek lásky a náklonnosti se slaví v anglosaských a dalších zemích každoročně 14. února. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice se stylizovaným srdcem jako symbolem lásky.


Výroba masek, beseda o masopustu

27.01.2024

Bujaré období začíná již 6. ledna na Tři krále a trvá až do začátku postní doby, tedy do Popeleční středy, která letos připadá na 14. února. Masopustní veselí tradičně vrcholí maškarním průvodem, ve kterém se lze setkat s maskami všech barev.

 


Brocno

09.01.2024

Dnes jsme podnikli pěší výlet po místních skalních útvarech a památkách sochaře V. Levého. Podařilo se nám projít Mordloch, Hada, ale i spoustu dalších krásných míst. Vyzkoušeli jsme si i rozdělávání ohně v přírodě, příště si na něm rádi něco uvaříme. Přálo nám slunné počasí, panovala dobrá nálada.


Oslava narozenin

07.01.2024

Oslava narozenin D. proběhla moc hezky,dostal pár milých dárků. D. byl rád,chlapci se snažili,pohoštění mu udělalo radost.Kontaktní informace

Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Liběchov, Rumburská 54

Adresa
Rumburská 54, 277 21 Liběchov

Datová schránka: mm4rqq7
IČO: 49518879

Úřední hodiny podatelny
Po – Pá 8:00 – 12:00 hodin

E-mail: sekretariat@ddslibechov.cz
Telefon: + 420 315 697 110