DDS Liběchov

Syslí louka

06.04.2024

Tradičně, jako každé jaro, jsme i letos podnikli návštěvu na oblíbenou lokalitu Radouč u Mladé Boleslavi, kde se nachází syslí rezervace. Děti se zblízka setkaly s těmito malými tvory, všichni se ke zvířatům chovali opatrně a s citem. Těšíme se, až se sem opět vypravíme.


Raná

30.03.2024

Dnešního dne odpoledne se vyjasnilo, proto využito počasí, vyjelo se do obce Raná u Loun, kde se nachází stejnojmenná hora RANÁ vysoká 457 m n m. Jedná se o čedičový troj vrchol. Na menším kopci se nachází národní přírodní rezervace, kde rostou i vzácné rostliny. Zde viděn v rozkvetl i hlaváček jarní. Při příjezdu k hoře nás všechny již z dálky uchvátil pohled nad horu kde se vznášelo čtyřicet paraglidů jen těsně se navzájem vyhýbajících. Dalších asi 15 se jich nacházelo rozesetých na vrcholku hory.  Některé jen těsně míjely vrchol a boky hory. Podívaná byla neskutečná. Rozhled do větší vzdálenosti zhoršoval je písek ze SAHARY. Délka výstupu dva km, převýšení 207 metrů. Výlet se vydařil.


Ladčin pramen

28.03.2024

Dnešní odpoledne jsme strávili na trampské osadě Ladčin pramen v Kokořínsku, kde jsme opékali buřty a každý si mohl vyzkoušet svoje zálesácké dovednosti. Někdo se pustil do přípravy ohniště, někdo se ujmul starosti o sezení a dříví. Na závěr jsme se šli napít vody ze studánky. Sice jsme se vrátili prosmrdění kouřem, výlet jsme si však užili.


Matějská pouť

18.03.2024

Dnes jsme se vypravili udělat si radost na Matějskou pouť. Dívky braly atrakce útokem, den si užily naplno. 


Oslava 11. narozenin!

14.03.2024

Oslava 11. narozenin R., poprvé v našem domově. Každý mu popřál, byl krásný dort. Vládla pohoda, pustily se písničky, bylo fajn. R. se uculoval, dokonce se v den svých narozenin viděl s tátou, což bylo nejvíc.


Výstup na Drábské světničky

10.03.2024

Dnes jsme podnikli výstup na Drábské světničky u Mladé Boleslavi. Sice bylo zataženo, i tak se nám nahoře nabádnul nádherný výhled do okolí. Užili jsme si příjemné jarní počasí, všem se výlet velice líbil.


Otevření nové RS

04.03.2024

Dnes se otevírá nová RS, kde přivízáme naše děti, které se na tento oddíl těší stejně jako jejich kmenoví vychovatelé. Hodně štěstí v nadcházejících měsících i do budoucna!


Oslava narozenin!

01.03.2024

Oslava narozeni a zároveň rozloučení s naším D. a P., jejich odchod na novou RS byl pojat jako malá oslava, kdy i kluci přiznali že se jim bude stýskat. Naštěstí nejdou daleko, jen na novou skupinu, která se právě otevírá. Sice nám bude smutno, ale víme, že u nových vychovatelů jim bude moc dobře.


Pečení na internátu

01.03.2024

Dnes jsme si pro radost připravili sladký koláč, na kterém se podílela celá skupina. Práce nám šla od ruky, velice jsme si pochutnali.


Výroba diamantových obrázků

27.02.2024

Pustili jsme se do výzdoby nové RS, a tak jsme si procvičili jak máme šikovné ruce. Děti vyráběly ,,diamantové´´ obrázky, které se jim velice povedly. Všechny velice chválím.


Návštěva rybárny

26.02.2024

Dnes jsme zamířili na procházku okolím. Šli jsme se podívat k nedaleké rybárně, kde jsme mohli kromě líhní vidět i některá domácí zvířata, jako husy nebo ovce. Proházka byla příjemná. I když bylo zataženo, vzduch už voněl jarem.


Hostín

25.02.2024

Dnes jsme podnikli v rámci metodiky prevence péče o hospodářská zvířata výlet do místní myslivecké obory Hostín. Viděli jsme spoustu lesní zvěře v čase předjaří. Kromě toho jsme se také zastavili na místním volnočasovém hřišti, kde jsme si užili spoustu zábavy.


Výstup na Lovoš

23.02.2024

Chlapci už se od rána připravovali na výlet a dělali vše proto aby se opravdu jelo. Výstup na Lovoš si užili, na vrcholu je čekal bojový úkol , najít malovaný kámen s veverkou za který byla odměna švestkový koláč. Misi me splnili a odměna byla sladká. Těší se na další výlet. Chlapci byli užasní a motivovaní překvapením.


Vrchbělá

19.02.2024

V rámci metodiky prevence jsme dnes navštívili Zoopark ve Vrchbělé, kde jsme si prohlédli různá domácí zvířata. Poté jsme se zastavili na přilehlém hřišti, a ti odvážnější mohli vystoupit i na místní rozhlednu. Těšíme se na další výlet.


Olovnice

17.02.2024

Cílem této akce je získání pozitivního vztahu našich dětí k přírodě a zvířatům, naučit se k nim chovat a získat informace o jejich životě a potřebách.
Výlet se velice vydařil, kluci si mohli pohladit surikaty, morčata, králíky a papoušky.
Chování všech dětí bylo po celou dobu zcela bezproblémové.


Pečení v DDŠ

11.02.2024

Chlapci překvapili svým zájmem a šikovností.
Vše se povedlo a všem chutnalo.


Lívance

10.02.2024

 Kynuté lívance jsou u nás evergreen mezi zákusky oblíbený mezi dětmi i dospělými. Spotřebovali jsme 2l mléka a kilogramu mouky. Všem moc chutnalo.


Výroba valentýnské výzdoby

27.01.2024

Den svatého Valentýna - 14. února svátek lásky a náklonnosti se slaví v anglosaských a dalších zemích každoročně 14. února. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice se stylizovaným srdcem jako symbolem lásky.


Výroba masek, beseda o masopustu

27.01.2024

Bujaré období začíná již 6. ledna na Tři krále a trvá až do začátku postní doby, tedy do Popeleční středy, která letos připadá na 14. února. Masopustní veselí tradičně vrcholí maškarním průvodem, ve kterém se lze setkat s maskami všech barev.

 


Brocno

09.01.2024

Dnes jsme podnikli pěší výlet po místních skalních útvarech a památkách sochaře V. Levého. Podařilo se nám projít Mordloch, Hada, ale i spoustu dalších krásných míst. Vyzkoušeli jsme si i rozdělávání ohně v přírodě, příště si na něm rádi něco uvaříme. Přálo nám slunné počasí, panovala dobrá nálada.


Oslava narozenin

07.01.2024

Oslava narozenin D. proběhla moc hezky,dostal pár milých dárků. D. byl rád,chlapci se snažili,pohoštění mu udělalo radost.


Šťastný nový rok!

01.01.2024

Na Nový rok je každý unavený ze silvestra, a tak se muselo chtě nechtě zabrat, snažit se, aby se jedlo. Nakonec měla zemlbába větší úspěch než halušky. Do nového roku se šlo s plnými bříšky a úsměvem. 


Strom splněných přání

19.12.2023

Chlapci se dnes zúčastnili akce ,,Stromu splněných přání" na Mělníku v ZŠ Jungmanovy sady, kde byli obdarováni krásnými dary. Celá akce byla velice krásná. Vidět naše děti spolu s dětmi ze ZŠ Jungmanovy sady, jak se společně radují, bylo milé a pěkné. Dárky přesahovaly představy našich dětí, velice děkujeme ZŠ Jungmanovy sady za zrealizování této akce a za darování radosti.


Hroší hry Chrudim

06.12.2023

I letos jsme reprezentovali naše zařízení na 23. Hroších hrách, kde nás čekalo spousta tradičních disciplín. Naši chlapci dali do svých výkonů vše, co mohli. Po celou dobu drželi týmového ducha a velice si hry užili.


Technické muzeum Praha

25.11.2023

Děti měly možnost prohlédnout si expozice starých automobilů, letadel a motocyklů. Kluci využili možnost vyfotit se v lokomotivě a u Tatrovek. Dívky zaujala expozice věnovaná fotografii a filmu. Vyzkoušely si profi fotografie a jako modelky měly velký úspěch. Nakonec jsme se zasmály u expozice domácích spotřebičů. Pračky našich prababiček a vysavače babiček u dětí vyloudili úsměv. Výlet jsme zakončili karamelovou zmrzlinou. Krásně strávené odpoledne.


Výroba vánočních přáníček

18.11.2023

Děti vyráběly vánoční přání. Vystřihovaly, formovaly a lepily. Chválím přístup a kreativitu.


Adaptační pobyt 3.RS

13.11.2023

Akce se konala ve dnech 13. - 15.11 na útulné chalupě v Jizerských Horách.V rámci pobytu jsme podnikly pěší výlety do blízkého okolí Josefova Dolu a jeden delší výlet do Harachova, kde jsme navštívili známé Mumlavské vodopády, prošli se po tomto městečku a prohlédli si skokanské můstky.
Všichni chlapci se po celou dobu pobytu chovali velice dobře, podíleli se na nákupu potravin, přípravě jidla a celkovém chodu kuchyně. (nádobí, úklid)
Tato akce splnila svůj účel, přispěla ke ztmelení kolektivu 3.RS a  poznání chlapců ze strany vychovatelů při odlišných situacích než je tomu v DDŠ.
Do našeho zařízení jsme se vraceli všichni opravdu spokojeni a již plánujeme podobný výlet na jarní či letní období.


Josefův důl - adaptační pobyt 4.RS

08.11.2023

Na adptačním pobytě v Josefově Dole, kde strávila část svého dětství, se pro jednu naší dívku přichystala tak trochu utajená oslava 15.narozenin. Dívky nafoukly a rozvěsily narozeninové balonky, nechyběl dort se svíčkami, hromadná gratulace a přípitek s Coca-Colou. Oslavenkyně byla upřímně dojata. V Josefově Dole bylo opět pěkně, až na středeční deštivé počasí. Odpoledne se trochu umoudřilo, tak byla turistika na přehradu úspěšná. Procházka podzimní přírodou s různě zbarveným listím stromů byla překrásná. Vodní dílo, které se nachází v nejvyšším bodě okolí bylo neskutečné. První den turistika na Čertovy Kameny, kde byl velice hezký výhled na údolí Josefova Dolu. Za dobré chování při pdjezdu domů návštěva mekáče v Liberci.
 


Výroba vánočních dárků

04.11.2023

Tak i u nás v dětském domově se začlo s vánočními dárky pro maminky a babičky.Vždyť není nic hezčího, než vlastnoručně vyrobený dárek,přáníčko.Je hezké ,když na všechny myslíme.Pšš,to přece ježíšek.


Podřipský betlém

04.11.2023

Akce se moc líbila,byla jsem až překvapená,s jakým zájmem chlapci naslouchali vyprávění o Ježíškovi.Zajímala je stavba Betléma,pověděli paní majitelce o tom,jak se Ježíšek narodil.Kontaktní informace

Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Liběchov, Rumburská 54

Adresa
Rumburská 54, 277 21 Liběchov

Datová schránka: mm4rqq7
IČO: 49518879

Úřední hodiny podatelny
Po – Pá 8:00 – 12:00 hodin

E-mail: sekretariat@ddslibechov.cz
Telefon: + 420 315 697 110