DDS Liběchov

Letní olympiáda dívek

22.05.2023

Jedná se o celorepublikovou sportovní akci, kde dívky soutěžily v lehkoatletických disciplínách: plavání, stolním tenisu a vybíjené. Olympiáda se dívkám vydařila nad naše očekávání, získaly celkem 10 medailí  - 6 zlatých, 2 stříbrné a 2 bronzové. V celkovém hodnocení jsme se umístili na 2. místě v těsném závěsu za domácím Hamrem. Olympiády se zúčastnilo 8 výprav z celé ČR. Chování všech dívek bylo po celou dobu naprosto vzorné, děvčata bojovala s velkým nasazením a zaujetím. Ve výpravě byla po celou dobu velice pozitivní nálada. Všem dívkám vyslovujeme velikou pochvalu za vzornou reprezentaci našeho zařízení.

 


Pohodový víkend

06.05.2023

O vikendu 6.-7. kvetna jsme v arealu DDS opekli spekacky. Uzili jsme si fajn spolecny den a nacerpali energii ze Slunicka. Druhy den jsme vyrazili tuky opet spalit pri cyklovyslapu do Zelcina a zpet, na trase dlouhe temer 40 km.


Výlet do botanické zahrady v Teplicích a na Větruši v Ústí nad Labem

25.04.2023

Tento týden v úterý 25.4. jsme podnikli celodenní výlet směr severní Čechy. Cílem byla především botanická zahrada v Teplicích a vzhledem k dostatku času jsme navštívili i naší oblíbenou Větruši. Botanická zahrada ač rozlohou nevelká je opravdu nádherná se spoustou nejen rostlinných ale i živočišných exponátů především pak rybiček všech možných druhů a velikostí. Mezi přejezdem do Ústí jsme zdlábli dobrou sváču, které nám připravily naše kuchařky a pak už hurá na Větruši. Některým se z lanovky doslova točila hlava ale na vše bylo zapomenuto ve známém bludišti. No a pak už nás čekala jen všemi dětmi očekávaná tečka a tou nemohlo být nic jiného, než návštěva Mekáče po cestě domů. Z těchto řádků je asi všem jasné, že to prostě byl fajn strávený den, který si děti ale i my moc užili.


Hasičská zbrojnice Mělník

21.04.2023

S dětmi z DDŠ jsme absolvovali dvě návstěvy HZS Mělník. Hasiči nám ukázali používání hydraulického nářadí pro případ autonehody v praxi, představili svůj vozový park a provedli nás i svým zázemím. Za společně strávený čas děkujeme.


Velikonoční prázdniny

06.04.2023

Velikonocni prazdniny jsme pojali akcne. Ve ctvrtek, 6.4. jsme vyrazili na dalsi vyjezd na kolech, tentokrat jsme sjezdili okoli Libechova, podivali se na Hada a do Jesovic. V patek, 7.4. jsme vystoupali nad Ustek na Kalvarii, odkud byl krasny vyhled do okoli. Vyslap v kopcich meril 9 km. Odmenou nam bylo Tiramisu, ktere jsme si v DDS pripravili.


Račice

25.03.2023

Dnes jsme podnikli první letošní výšlap na kolech - z Liběchova k veslařskému kanálu Račice, poté přes Mělník zpět. Celkem jsme ujeli 50 km v krásném jarním počasí.


Volnočasový park Hostín

25.03.2023

Ve volnočasovém parku jsme se prošli podél vodní hráze, bloudili v přírodním bludišti. Součástí je i dětské hřiště, které je vybaveno lanovými prvky, houpačkami, pojízdnou lanovkou, skluzavkou či hrazdami. Vše bylo dostatečně odzkoušeno. 


Výletový víkend

11.03.2023

S dětmi jsme naplno využili víkend 11. - 12. března a podnikli jsme hned několik výletů. Začali jsme na Panské skále v Kamenickém Šenově, kde jsme si užili pravé zimní počasí. Pokračovali jsme po stopách filmových pohádek na Dolský mlýn do Jetřichovic. Odtud jsme se přesunuli do bývalého koncentračního tábora u České Kamenice, ke kterému patří bývalá podzemní továrna na výrobu leteckých součástek za dob 2. sv. války. V neděli jsme pak absolvovali těžší a blátivý výstup na hrad Hazbmurk. Víkend jsme strávili aktivním odpočinkem v prima atmosféře.


Hrad Houska

25.02.2023

Společně s chlapci z 1.RS jsme se vydali na výlet na hrad Houska. Sice dosti foukal vítr, ale nás to neodradilo od probádání okolí. Na internát jsme přijeli krásně vyvětraní.


Hokejové utkání Chomutov

20.02.2023

Výlet se vydařil. Chlapci si užili hokejové utkání a jejich chování po celou dobu akce bylo vzorné. 


Vaření v DDŠ

16.02.2023

Opět jsme se pustili do společné přípravy pokrmu, tentokráte do hamburgerů. Děti se přípravy zhostily se ctí a odměnou jim bylo jídlo, které si nemohly vynachválit.


Harfenice a Had

16.02.2023

Ve čtvrtek, 16.2.2023, jsme vyrazili do okolí Liběchova, abychom nové nastoupivší děti seznámili se zajímavými skalními útvary v okolí - Harfenice a Had. Ušli jsme téměř 9 km ve velmi příjemné náladě.
 


Výstup na horu Říp

15.02.2023

Ve středu, 15.2.2023, jsme s chlapci absolvovali výstup na horu Říp. Někteří si sáhli na dno svých sil, někteří výstup pojali jako vhodnou příležitost ke zvyšování fyzické kondice a celý Říp vyběhli. Mlha nám nedopřála ideální výhled, ale i tak jsme si výlet užili.


Aquapark Česká Lípa

12.02.2023

Výlet do aquaparku je vždy pro naše děti zárukou dobré nálady, pohody a relaxace. V Č.Lípě se dětem velice líbilo, tobogány a výřivky zkrátka byly naše. Každý měl dobrou náladu, vládla pohoda a spokojenost. Už se těšíme, až si to zopakujeme.


Vaření guláše na ohni

07.02.2023

V uplynulých dnes jsme využili krásného počasí a pustili se společnými silami do vaření kotlíkového guláše v areálu DDŠ. Užili jsme si príjemný den plný zpívání, tancování, dobrého jídla a celkově skvělé nalady.


Zřícenina hradu Kalich

28.01.2023

Dnes i přes mráz nám přálo krásné počasí. Viditelnost byla dobrá a tak jsme si po výstupu ke hradu vychutnali nádherný výhled na české středohoří.


Divadlo kouzel

28.01.2023

Děti se vyřádili v zrcadlovém bludišti, pobavili u prohnutých zrcadel a vyzkoušeli si interaktivní optické klamy a iluze. Výlet se povedl a dětem se líbil.

 

 


Lívance

28.01.2023

Chlapci se podílleli na přípravě kynutých lívanců.Dobrý zákusek jim evidentně přišel k chuti,nikdy nic nezůstane.Podílela se na tom celá 5.RS,kluci šikovný,moc chválím.


Krytý bazén Mělník

28.01.2023

Sobotní odpoledne jsem s chlapci trávila v krytém bazéně,kde jsem s nimi nacvičovala správné dýchání,plavání pod vodou.Kluci šikovný,nedostatky vidím v technice,stylu.Moc hezké odpoledne,chlapci chování dobré.


Rozhledna Doubravka

20.01.2023

V uplynulých dnech jsme s chlapci podnikli výlet na okraj Prahy. Zde jsme pěší tůrou dorazili na rozhlednu Doubravka. Někteří chlapci se nejdříve báli, ale nakonec jsme společně překonali strach a užili si krásného výhledu po okolí.


Vaření na internátu

08.01.2023

Dnes jsme opět zavítali do naší cvičné kuchyně. Děti si pod dohledem připravily utopence. Pro větsinu z nich to bylo první setkání s touto pochutinou. Nyní odpočítávají dny, kdy se do jídla budou moct naplno pustit.


Kino Máj

07.01.2023

Dnes jsme s vybranými dětmi navstívili kino Máj v Litoměřicích. Děti si vybraly film Avatar 2. I přes značnou délku filmu z kina děti odcházely nadšené a spokojené, plné zážitků a dojmů, o kterých si do večera povídaly.


Ford Motor Company - Praha Karlín

21.12.2022

Pozvané dětské domovy se sejdou na vánočním bruslení v centru Prahy. Společnosti Ford Motor Company pronajala River rink areál v Karlíně a připravila dětem krásné dopoledne. Chlapci si měly možnost potrénovat pod vedením zkušeného hokejového trenéra a zabavit se v připraveném doprovodném programu pod vedením animátorů. Na zahřátí a na chuť bylo přiopraveno pohoštění a vyhřívaný stan. Tímto bychom ještě jednou chtěli srdečně poděkovat firmě Ford Motor Company a popřát krásné svátky.


Hroší hry - Chrudim

08.12.2022

V letošním ročníku Hroších her se naši chlapci opravdu předvedli. Ikdyž každý má jiné talenty, vydali ze sebe maximum. Se zápalem šli do každé disciplíny a podařilo se jim pro naše zařízení obhájit nádherné druhé místo. Našim borcům patří velká chvála i odměny, které si sebou domů odvezli.


Vánoční cukroví - linecké

08.12.2022

Pečení vánočního cukroví spojené se zpíváním vánočních písniček bylo přesně to,na co Ježíšek čeká,aby nás obdaroval dárky až příjde ta kouzelná magická vánoční noc.A my v DDŠ jsme na ni připravený.Cukroví a stromeček už konečnč máme,hurá vánoce.


Letiště

27.11.2022

Dne 27.11.2022 proběhla návštěva vyhlídkového valu letiště Praha. Návštěva letiště se vydařila, po celou dobu bylo teplo a slunečno. Bylo vidět do dálky, i velké množství vzlétajících a přistávajících letadel. Mimo to i dvě velká letadla Boeing 777, jedno ve verzi nákladní a druhé ve verzi osobní.  Dětem se návštěva letiště líbila.


Pečení na internátu

25.11.2022

Dne 25.11.2022 jsme spolecne s detmi opet podnikli spolecne peceni. Tentokrat jsme se pustili do skoricovych susenek. Deti se do peceni vrhly s patricnou vervou a finalni vyrobek byl zaslouzenou odmenou.


Vánoční pečení

25.11.2022

Krásné pečení plné nostalgie, vůní a zároveň legrace. Chlapci z 5. RS se moc snažili, děvčata jim pomáhala. Bylo plno smíchu a zábavy, a tak to má být. My máme na Ježíška napečeno.


Šišky

24.11.2022

Nejoblíbenější buchta našich dětí; kynuté šišky.Jako vždy nešlo dětem odolat,abychom si připravily jejich nejoblíbenější moučník.Už několik dní chodily na vychovatelnu s přáním,až jsme se do nich dnes opět pustily.Jen se po nich zaprášilo.


Soutěž v první pomoci

23.11.2022

Ve stredu, 23.11.2022, se nase deti zucastnily souteze v poskytovani prvni pomoci, kterou organizoval Vychovny ustav Boletice nad Labem ve spolupraci se Stredni zdravotnickou skolou. Soutezilo se nejen v praktickych modelovych situacich, ale i v teoretickych znalostech, ktere overil pisemny test. Nase deti se umistily na krasnem druhem miste, ze ktereho mely zaslouzenou radost.Kontaktní informace

Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Liběchov, Rumburská 54

Adresa
Rumburská 54, 277 21 Liběchov

Datová schránka: mm4rqq7
IČO: 49518879

Úřední hodiny podatelny
Po – Pá 8:00 – 12:00 hodin

E-mail: sekretariat@ddslibechov.cz
Telefon: + 420 315 697 110