DDS Liběchov

Zřícenina hradu Kalich

28.01.2023

Dnes i přes mráz nám přálo krásné počasí. Viditelnost byla dobrá a tak jsme si po výstupu ke hradu vychutnali nádherný výhled na české středohoří.


Divadlo kouzel

28.01.2023

Děti se vyřádili v zrcadlovém bludišti, pobavili u prohnutých zrcadel a vyzkoušeli si interaktivní optické klamy a iluze. Výlet se povedl a dětem se líbil.

 

 


Lívance

28.01.2023

Chlapci se podílleli na přípravě kynutých lívanců.Dobrý zákusek jim evidentně přišel k chuti,nikdy nic nezůstane.Podílela se na tom celá 5.RS,kluci šikovný,moc chválím.


Krytý bazén Mělník

28.01.2023

Sobotní odpoledne jsem s chlapci trávila v krytém bazéně,kde jsem s nimi nacvičovala správné dýchání,plavání pod vodou.Kluci šikovný,nedostatky vidím v technice,stylu.Moc hezké odpoledne,chlapci chování dobré.


Vaření na internátu

08.01.2023

Dnes jsme opět zavítali do naší cvičné kuchyně. Děti si pod dohledem připravily utopence. Pro větsinu z nich to bylo první setkání s touto pochutinou. Nyní odpočítávají dny, kdy se do jídla budou moct naplno pustit.


Kino Máj

07.01.2023

Dnes jsme s vybranými dětmi navstívili kino Máj v Litoměřicích. Děti si vybraly film Avatar 2. I přes značnou délku filmu z kina děti odcházely nadšené a spokojené, plné zážitků a dojmů, o kterých si do večera povídaly.


Ford Motor Company - Praha Karlín

21.12.2022

Pozvané dětské domovy se sejdou na vánočním bruslení v centru Prahy. Společnosti Ford Motor Company pronajala River rink areál v Karlíně a připravila dětem krásné dopoledne. Chlapci si měly možnost potrénovat pod vedením zkušeného hokejového trenéra a zabavit se v připraveném doprovodném programu pod vedením animátorů. Na zahřátí a na chuť bylo přiopraveno pohoštění a vyhřívaný stan. Tímto bychom ještě jednou chtěli srdečně poděkovat firmě Ford Motor Company a popřát krásné svátky.


Hroší hry - Chrudim

08.12.2022

V letošním ročníku Hroších her se naši chlapci opravdu předvedli. Ikdyž každý má jiné talenty, vydali ze sebe maximum. Se zápalem šli do každé disciplíny a podařilo se jim pro naše zařízení obhájit nádherné druhé místo. Našim borcům patří velká chvála i odměny, které si sebou domů odvezli.


Vánoční cukroví - linecké

08.12.2022

Pečení vánočního cukroví spojené se zpíváním vánočních písniček bylo přesně to,na co Ježíšek čeká,aby nás obdaroval dárky až příjde ta kouzelná magická vánoční noc.A my v DDŠ jsme na ni připravený.Cukroví a stromeček už konečnč máme,hurá vánoce.


Letiště

27.11.2022

Dne 27.11.2022 proběhla návštěva vyhlídkového valu letiště Praha. Návštěva letiště se vydařila, po celou dobu bylo teplo a slunečno. Bylo vidět do dálky, i velké množství vzlétajících a přistávajících letadel. Mimo to i dvě velká letadla Boeing 777, jedno ve verzi nákladní a druhé ve verzi osobní.  Dětem se návštěva letiště líbila.


Pečení na internátu

25.11.2022

Dne 25.11.2022 jsme spolecne s detmi opet podnikli spolecne peceni. Tentokrat jsme se pustili do skoricovych susenek. Deti se do peceni vrhly s patricnou vervou a finalni vyrobek byl zaslouzenou odmenou.


Vánoční pečení

25.11.2022

Krásné pečení plné nostalgie, vůní a zároveň legrace. Chlapci z 5. RS se moc snažili, děvčata jim pomáhala. Bylo plno smíchu a zábavy, a tak to má být. My máme na Ježíška napečeno.


Šišky

24.11.2022

Nejoblíbenější buchta našich dětí; kynuté šišky.Jako vždy nešlo dětem odolat,abychom si připravily jejich nejoblíbenější moučník.Už několik dní chodily na vychovatelnu s přáním,až jsme se do nich dnes opět pustily.Jen se po nich zaprášilo.


Soutěž v první pomoci

23.11.2022

Ve stredu, 23.11.2022, se nase deti zucastnily souteze v poskytovani prvni pomoci, kterou organizoval Vychovny ustav Boletice nad Labem ve spolupraci se Stredni zdravotnickou skolou. Soutezilo se nejen v praktickych modelovych situacich, ale i v teoretickych znalostech, ktere overil pisemny test. Nase deti se umistily na krasnem druhem miste, ze ktereho mely zaslouzenou radost.


Výstup k Vrátenské rozhledně

23.11.2022

Dnes jsme podnikli výlet na Vrátenskou horu, kde jsme zamířili k rozhledně. Ta byla však bohužel z technických důvodů uzavřena, ale i tak jsme si užili procházku podzimní přírodou. Po cestě zpět jsme se stavili napít z ladčina pramene na Kokořínsku.


Lom Velká Amerika

19.11.2022

Dnes jsme spolu se vsemi rodinnymi skupinami podnikli poznavaci vylet k lomu Velka Amerika a nasledne na Karlstejn. Vetsina deti si musela sahnout do svych fyzickych rezerv, jelikoz jsme nachodili 9 km pomerne obtiznym terenem v podobe blata, kluzkeho kameni, kopcu, a to pri teplotach kolem 0 °C. Uzili jsme si krasny spolecny den.


Opékání buřtů

12.11.2022

V rámci přípravy večeře 12.11. jsme si po domluvě s dětmi rozdělali v ohništi na prostranství před budovou internátu ohýnek a společně si opekli buřtíky. Tato netradiční příprava večeře se všem dětem moc líbilo. Vše bylo umocněno tím, že již byla tma a u ohýnku panovala příjemná atmosféra. Všichni si moc pochutnali .


Vaření pro internát

11.11.2022

Dnes jsme podnikli dalsi spolecne vareni pro cele zarizeni. Deti si spolecnymi silami pripravily kureci stehna s pecenymi bramborami a zeleninou. Dilo se zjevne povedlo, jelikoz si deti opakovane pridavaly a planovaly recept na pristi vareni.


Máchovo jezero

06.11.2022

Dnes jsme s chlapci podnikli výlet k Máchovu jezeru. Naší procházku po okolí provázelo typické podzimní počasí. Ani to nám však nezabránilo ve zdolaní 11 km po břehu jezera. Odměnou za naše usilí byl teplý čaj s chili s krásným výhledem na jezero.


Výlet k hadovi + Harfenice

27.10.2022

Hezký odpolední výšlap k ,,Hadovi"na pískovcový skalní výchoz ,poté k Harfenici a po stopách sochaře Levého.Vládla pohoda,po cestě jsem si s děvčaty hezky popovídala,12 km zvládly jako nic. Bylo hezké počasí,pro řízenou vycházku jak dělaný.Jen jsme s děvčaty zalitovaly,že jsme si nevzaly kola a nevydaly se dál.


Halloweenská výzdoba

23.10.2022

Příprava na nadcházející svátek zesnulých.


Společné vaření všech rodinných skupin

23.10.2022

V neděli jsme si společnými silami připravili slíbené řízky na japonský způsob, a to se zelím a omáčkou Tonkatsu. Do vaření se aktivně zapojily všechny přítomné děti. Výsledný pokrm byl zaslouženou odměnou za jejich vynaložené úsilí.


Zámek Liblice + CHKO Harasov

22.10.2022

V sobotu jsme využili hezkého podzimního počasí a zajeli se podívat na nedaleký zámek. Návštěvu jsme si zpestřili procházkou v zámeckém parku a obci Liblice. Následně jsme se přesunuli na Harasov, kde jsme vystoupali krátkým, ale náročným výstupem na tamní vyhlídku. Celkem jsme dnešního dne ušli 8 kilometrů a strávili příjemný den.
 


Projektový den - Červený kříž

20.10.2022

 Jde o šíření osvěty, prevenci zdraví, prezentaci aktivit ČČK, součástí je i měření saturace, tlaku,  postcovidová rehabilitace a prevence před respiračními chorobami. Účastní se všechny děti + vychovatelé + učitelé.


Adaptační pobyt 1.RS

16.10.2022

Adaptační pobyt jsme strávili v krásné vile, kterou nám zapůjčil VÚ Boletice. Ve vile někteří z dětí byli už v červnu na rozločení se školním rokem, takže to tam dobře známe. V pátek jsme si došli na společný oběd do pizzerie a poté chlapci přebytečné tuky spálili v JUMP areně. Sobotu jsme měly zaměřenou na bližší seznámení, společné aktivity, jako např: společenské hry, společné pečení a vaření. Poté prohlídka Děčínského zámku. Celý pobyt jsme dnes završili návštěvou a prohlídkou Terezína a muzea v Terezíně.


Adaptační pobyt 4.RS

13.10.2022

Pobyt v Josefově Dole provázelo nádherné počasí, po všechny tři dny slunečná obloha. V pondělí po příjezdu navštíveny vodopády Jedlová a okolí, zde nachozeno 10 km.  V úterý odpoledne po obědě turistika na protrženou přehradu Desná. Zde nachozeno 12 km s převýšením 220 m. Ve středu turistika na Čertovy kameny a okolí Josefova Dolu, při turistice nachozeno 10 km. Ve čtvrtek uklizení chaty, kde byl pobyt naprosto luxusní, chata velice hezky vybavena. Dále návštěva Mc Donaldu a následně výstup na hrad Bezděz. Děvčata turistiku zvládala naprosto perfektně a za čtyři dny nachozeno celkem 40 km. Děvčatům se zde pobyt velice líbil, chválila ubytování i okolní prostředí. 


Memoriál Chrudim

07.10.2022

Chlapci se účastnili tradičního fotbalového turnaje na počest jejich zesnulého klienta. Z 12 zúčastněných skončili na 8.místě. Chování po celou dobu akce vzorné. 


Studijní výjezd po zařízeních v naší síti

29.09.2022

Ve dnech 29. – 30.9. jsme navštívili zařízení DDÚ v Krči, DDŠ Sedlec – Prčice a VÚ Černovice. Chtěl bych tímto velmi poděkovat za celý náš kolektiv pracovníků všem kolegům z výše uvedených zařízení nejen za spoustu zajímavých informací ale především za velice milé přivítání a pohodovou atmosféru během naší návštěvy.

Bc. Luboš Randák – statutární zástupce ředitele


Volnočasové hřiště Mlazice

22.09.2022

Někdy je potřeba si zablbnout a protáhnout si tělo.


Adaptační pobyt 5.RS

19.09.2022

Děti měly možnost na ozdravném pobytu stmelit kolektiv na oddíle. Každodenní zvládání povinností při přípravě jídel a následném úklidu zvládly bez větších problémů. Také udržování pořádku a hygiena byla na dobré úrovni. Během pobytu jsme absolvovali návštěvu kina na produkci filmu Jan Žižka. Tento film zanechal hluboký zážitek a děti si filmovou postavu propojily s historickou postavou. V dalších dnech jsme se vykoupali v Aqua centru Špindlerův Mlýn. S velkým úspěchem se setkala návštěva lesa, za účelem hledání hub. Děti si vyzkoušely své mykologické znalosti a prošly si podzimní les. Na závěr pobytu jsme společně šli na film Banger z prostředí HipHop hudebníků a drogového nebezpečí spojené s tímto světem. Dětem to přiblížilo nebezpečí drog a návykových látek. Celý pobyt jsme si moc užili a už se těšíme na jaře, až se zase společně vrátíme na Jičínskou boudu.Kontaktní informace

Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Liběchov, Rumburská 54

Adresa
Rumburská 54, 277 21 Liběchov

Datová schránka: mm4rqq7
IČO: 49518879

Úřední hodiny podatelny
Po – Pá 8:00 – 12:00 hodin

E-mail: sekretariat@ddslibechov.cz
Telefon: + 420 315 697 110