DDS Liběchov

Soutěž Kung-fu Louny + výstup na Ranou

14.05.2022

Na soutěži v Lounech startovalo 226 soutěžících z 15 zemí. Soutěž byla pro děti něco nového, co většina t nich ještě neviděla. Bylo zde vidět soutěžící předvádějící sestavy, které jsou náročné na zapamatování si a preciznost provedení, které se boduje. Dále zde byl k vidění i kontaktní boj chlapců, děvčat a dospělých osob. 

Výšlap na kopec Raná se vydařila za velice hezkého počasí s výhledem do okolní krajiny naprosto do všech směrů díky tomu, že je kopec Raná jen travnatý. Bylo zde vidět i několik na dálku ovládaných letadýlek a dokonce větroň nalétávající na vrchol kopce, to se všem velice líbilo. Škoda že parta paraglidistů teprve zdolávala s křídly kopec. Byla zde vidět i vzácná květena i několik otakárků vznášejících se nad vrcholem. Výlet se opravdu vydařil.


ZOO Děčín

13.05.2022

V pátek 13. by se asi dle pověr nemělo nikam jezdit ale my přesto vyrazili do děčínské ZOO. Počasí od začátku přálo, paní kuchařky nás vybavily dobrotami na cestu a pak už hurá za poznáním. Děčínská ZOO je sice malá ale o to útulnější se spoustou zajímavých zvířat. A co bylo úplně nejlepší, tak to byla skvělá nálada po celou dobu výletu, kdy se fajn bavily nejen děti ale i my dospěláci. Celý výlet jsme završili výbornou zmrzlinou v lovosické cukrárně u přívozu a pak nás už čekala jen cesta domů. Prostě hezký den!


Údolí Plakánek

30.04.2022

Na výlet jsme vyrazili po obědě, zaparkovali pod hradem Kost, kde je nástupní místo do údolí Plakánek, což je území se spoustou chráněných druhů rostlin a živočichů. Stezka vede mezi skalami kolem rybníka. Cílové místo byl starý mlýn známý z pohádky ,,S čerty nejsou žerty". 
Po malém občerstvení jsme se za hezkého a slunečného počasí vraceli k autům a vraceli se zpět do domova.
Děti si tento výlet užily, chování všech bylo dobré. Při návratu se už těšily, že si večer opečeme buřty na ohýnku v našem areálu.


Máchovo jezero

22.04.2022

Pátek jsme prožili procházkou kolem Máchova jezera, v lese jsme zvířatům postavili domeček a celý výlet jsme završili zmrzlinou.


Milešovka

17.04.2022

Výstup na horu Milešovku se opravdu povedl, dnes bylo velice hezké počasí, slunečno a lehký vítr, který nás při výstupu chladil. Převýšení bylo 437 m, Milešovka je vysoká 837 m n m. Někdo zvládl výstup velice dobře, někdo pomaleji, ale chválím za výdrž a nevzdání se. Vrchol hory nás odměnil nádherným výhledem na okolní města, hory, kopečky a údolí, která jsou z takové výšky opravdu malá. Dětem se výhled a turistika líbila, za odměnu na vrcholu drobné občerstvení s vysokohorskou přirážkou. V dolních patrech Milešovky bylo patrné jaro, zde k vidění koberce kvetoucích rostlin.


Vaření na internátu

10.04.2022

Dívky si z tvarohového těsta za pomoci dvou lžic vytvarovaly kuličky, které ponořily do rozpáleného oleje a následně vyválely v moučkovém cukru. Prostě nedělní prasárna k posezení. 


Kozí farma Nový Dvůr

08.04.2022

Dnešního dne proběhla návštěva farmy v obci Nový Dvůr u České Lípy, která chová plemeno hnědých koz. Místní pracovník nás pustil ke kůzlatům rozděleným dle pohlaví. Celkem kolem padesáti kůzlat. Nadšení dětí bylo veliké. Paní majitelka nám nabídla možnost přijít se v 16 hod. podívat na dojení koz. Tato činnost byla pro děti nová a zajímavá. Procházka lesem, kde se nachází pískovcové skály a pučící příroda byla velice příjemná i když drobně pršelo.


Studený porcelán

31.03.2022

Blíž se velikonoce a nejvyšší čas začít s přípravou. Dívky si připravily studený porcelán a vykrájely velikonoční motivy, jako vajíčka, zajíčky a kuřátka. Ještě nás čeká po zaschnutí barevně vybarvit.


Letiště Praha + Klobuky

27.03.2022

Návštěva menhiru nacházející se u obce Klobuky se chlapcům líbila, taktéž povídání o něm je zaujalo. Byl zde i pěkný výhled do krajiny a byla viděti hora ŘÍP. Následoval přejezd k vyhlídkovému valu u letiště v Praze. Zde se nám podařilo dočkat se vzletu hned dvou za sebou startujících velkých letadel a to B 777, jedno z nich pro přepravu osob, druhé nákladní. Byl zde i velký pohyb běžných dopravních letadel různých leteckých společností. Počasí se nám také vydařilo, bylo velice teplo a slunečno, proto byla přibližující se letadla na přistání i letadla vzdalující se po startu velice hezky a daleko vidět. 


Olympia

26.03.2022

Návštěva Olympia Mladá Boleslav, proložena zmrzlinovým pohárem a prolézačkou, na které se zapomíná na věk.


Vrchbělá

25.03.2022

Dnešní odpoledne jsme strávili s dětmi v areálu Vrchbělá, kde si děti zacvičily ve venkovní tělocvičně, vylezly na vyhlídku, krmily kozy a ovce, prošly si lanové centrum. Krásné venkovní vyžití pro děti.


Canisterapie

23.03.2022

Canisterapie je název pro metodu pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na potřebné osoby, prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa nebo feny (canis = latinsky pes). Akce se všem moc líbila, paní byla velice příjemná. Děti byly nadšené, budeme se těšit na další návštěvu našeho psího kamaráda.


Víkend 1.RS

20.03.2022

Neodjezdový víkend 1.RS: Sobotní výlet jsme začali v nákupním centru OC Letňany, kde si chlapci nakoupili ošacení a obuv. Poté jsme se přesunuli do Holešovic, kde jsme se procházkou dostali až do Stromovky, kde jsme navštívili planetárium. Zde jsme měli rezervované lístky na Korálový útes. Přednáška i promítání bylo velmi hezké a celý den jsme završili v KFC večeří. V neděli jsme si uvařili oběd, zahráli si fotbal na hřišti a večer opekli buřty na ohýnku.


Společný víkend 4.RS

20.03.2022

Tento víkend jsme navštívili IQLandii v Liberci, kde jsme vyzkoušeli spoustu zajímavých experimentů a prohledli si spoustu interaktivních experimentů. Následující den jsme strávili v přírodě v trampské osadě Bílé skály na Kokořínsku, kde jsme vařili na ohni- nejprve jsme opekli špekáčky, pak jsme se pokusili uvařit na ohni guláš, velice se nám povedl. Užili jsme si pohodový víkend plný zážitků.


Společný víkend 5.RS

19.03.2022

Celodenní výlet se velice vydařil. V Praze si dětí zahrály lasergame což je velice bavilo a poté si v Kolíně užily krásný aquapark se spoustou atrakcí a tobogánů. Chování po dobu celé akce vzorné. V neděli jsme si navařili kotel bramborové kaše a řízky.


Víkend v DDŠ

13.03.2022

Sobotní výlet na Hošteckou vyhlídku se vydařil, všechny dívky byly milé a slušně se chovaly. Vládla pohoda a dobrá nálada, která se zakončila návštěvou výborné cukrárny Jape v Roudnici nad Labem, kde si také vyrábí vlastní zmrzlinu. V neděli jsme si s dívkami udělaly radost lívanci.


ZOOPARK Olovnice

11.03.2022

Dnes dsme s dětmi navštívili krásnou rodinnou zoo v Olounici, kde se starají o zvířata, která byla tyraná nebo ve špatných rukách. Tato zoo je velmi kontaktní a na zvířatech je vidět, že se mají dobře.


Zoopark Zelčín

03.03.2022

Návštěva ZOOPARKu Zelčín


Benátky nad Jizerou

26.02.2022

Na fotbalovém utkání nás přivítalo deštivé počasí, ale v průběhu zápasu začalo svítit sluníčko. Fotbal si chlapci užili a během přestávky si zakopali na bránu. Po vydatnem obědě jsme se vydali do Benátek nad Jizerou kde jsme se zúčastnili hokejového utkání mezi Benátky a Vsetínem. Klukům se akce líbila a po celou dobu sportovního dne bylo chování vzorne.


Výstava ateliérových prací studentů FA ČVUT

25.02.2022

Nejdříve jsme s dětmi navštívili Kulturní dům, kde se koná výstava loutkového divadla. Chlapce velmi zaujalo, jak jsou loutky propracované a zkoumali, jak se ovládají. Poté jsme se šli podívat do knihovny, kde byla výše zmíněná výstava architektonických návrhů, jak by mohl vypadat modernější Mělník. Všechny návrhy byly velmi do detailu zpracované, což se chlapcům líbilo. Výlet hodnotím kladně a chlapce chválím za ukázněnost. 


Jatka 78

15.02.2022

Moderní divadlo děti oslovilo. Vyjádření hudby pohybem, nebo gestem. Zachycení zvuku padajícího písku, zvuku telefonu propojené s melodií a lidským hlasem. Multiinstrumentální zachycení světa okolo nás. Svou emotivností a rytmikou si získalo pozornost všech. Děti vydržely sledovat představení a nadšeně tleskaly. Byl to krásný umělecký zážitek pro všechny. 


Roudnice nad Labem

03.02.2022

I přes nepřízeň počasí jsme se vydali na výlet do nedalekého města Roudnice n/L. Bohužel nám nebylo přáno ani při prohlídce Lobkowického zámku, bylo zavřeno. Co ale nezklamalo, byla místní cukrárna. Na plné čáře vyhrál větrník. Poté při zpáteční cestě jsme obhlédli možnou školu dívek. 


Pěší turistika Bohnickým parkem

01.02.2022

S dětmi jsme si prošly Bohnický park, který ukrývá interaktivní hřiště, přírodní zvonkohry, jezírko, batanická zákoutí. Procházka i přes nepřízeň počasí byla velmi hezká. Děti byly komunikativní, rozpovídaly se o svých rodinách a závěr jsme výletu jsme si zpříjemnily nákupem dobrot. 


Pyžamový den

30.01.2022

Neděle je od slova nic nedělat. S dívkami jsme to pojaly po svém. Takový holčičí pyžamový den, kdy je potřeba si udělat manikúru, dát masku, jak na obličej, tak na vlasy. Naplnit bříška něčím mlsným, volba padla na lívanečky a užít si válení u filmu. Prostě relax! 


Knihovna Mělník

28.01.2022

Chlapci si prošli město Mělník a prohlédli si nové prostory knihovny.  Je zde k dispozici veřejný internet a on-line katalog knih. Mohou si zde půjčit naučnou literaturu, dětskou literaturu, poezii, beletrii a časopisy. Také se zde pořádají besedy a knihovnické akce pro školy a veřejnost. Nové prostory jsou moc hezké.                


Technické muzeum

23.01.2022

Děti si prošly expozice Technického muzea. Byly nadšené ze starých automobilů, letadel a vlaků. Prohlédli si prezidentský vlak, a vládní vozy. V dalších expozicích obdivovaly kinematografy, fotografy a kamery. Měly možnost vidět nejstarší dochovanou fotografii více než 200 let starou. V dalších prostorách se seznámily s historii chemického průmyslu. Přijely jsme domů naprosto uchození a nabytí dojmy. Národní technické muzeum doporučujeme všem k prohlídce. Byl to hezký den. 


Návštěva zříceniny Hřídelník

15.01.2022

Dnes jsme navštívili zříceninu hradu Hřídelník u obce Blíževedly. Děti si prohlídly zbytky starého hradu, mohly si zříceninu projít a dozvědět se něco o její historii. Při cestě zpět jsme se zastavili v Dubé, kde jsme se ještě před návratem občerstvili. Přálo nám krásné počasí a panovala dobrá nálada.


Výlet na Harasov

14.01.2022

Dnes odpoledne jsme vyrazili na nákup jídla na víkend. Poté jsme zamířili k nedalekému jezeru Harasov, kde jsme si prošli krásnou zimní krajinu. Při cestě zpět na internát jsme podnikli ještě jednu zastávku, u starého židovského hřbitova na kraji CHKO Kokořínsko. Děti se dozvěděly něco o historii tohoto místa, chovaly se úctivě a slušně. 


Zimní stadion Mělník

08.01.2022
Tento víkend jsme strávily velmi příjemně. V sobotu jsme si vařily dobroty, poté jsme si zasportovali společným bruslením a v neděli proběhla koulovačka.
 
 

Praha-Šutka

27.12.2021

Aquacentrum Šutka v Praze. Vánoční prázdniny jsme si zpestřily trouškou sportu ve vodním centru Šutka, kde jsme spálily kalorie při vodních radovánkách a řádění na tobogánech.Kontaktní informace

Dětský domov se školou, základní škola a školní jídelna, Liběchov, Rumburská 54

Adresa
Rumburská 54, 277 21 Liběchov

Datová schránka: mm4rqq7
IČO: 49518879

Úřední hodiny podatelny
Po – Pá 8:00 – 12:00 hodin

E-mail: sekretariat@ddslibechov.cz
Telefon: + 420 315 697 110